Orzechy włoskie – sprzedaż / eksport

de_DE en_GB pl_PL

Technologia produkcji

Zobacz jak przebiega proces produkcji - od zbioru po finalny produkt.

Uprawa

Nasze orzechy dojrzewają na małych plantacjach w Polsce i innych krajach Europy środkowowschodniej. Naturalne metody upraw wolne od środków chemicznych sprawiają, że orzechy są chrupiące, zdrowe i przede wszystkim smaczne.

Zbiór

Orzechy zbierane są ręcznie we właściwym momencie – dokładnie wtedy kiedy są dojrzałe. Nie pozwalamy, aby orzechy długo przebywały  na podłożu i traciły walory smakowe oraz wartości odżywcze. Odpowiedni zbiór jest jedną z gwarancji odpowiedniej jakości orzechów.

Czyszczenie

Orzechy są delikatnie oczyszczane z pozostałych drobin – bez użycia detergentów lub innych środków chemicznych, usuwane są drobinki piasku, resztki liści,  oraz suche elementy zielonej okrywy.

Suszenie

Ten etap jest najważniejszy – orzechy schną w promieniach słonecznych lub suszarniach z wymuszonym obiegiem powietrza. Ziarna w naturalny sposób osiągają pożądany poziom wilgotności – zachowując wszelkie wartości odżywcze i smakowe.

Sortowanie i kalibracja

Na tym etapie odrzucamy wszelkie uszkodzone i nie spełniające norm orzechy (czarne, zepsute, zgniłe) a następnie sortujemy je pod względem rozmiaru – tak aby pozyskane z nich ziarna były jednolite.

Usuwanie łupiny

Łupina jest usuwana z użyciem specjalistycznych urządzeń, zaprojektowanych do przetwarzania orzecha włoskiego. Najwyższej jakości sprzęt gwarantuje pozyskanie pełnych części jądra, bez uszczerbku na jakości i wyglądzie ziarna.

Selekcja ziaren

Wyłuskane orzechy podlegają ocenie pod względem kształtu, wielkości i koloru, w procesie klasyfikacji ziarna orzecha są dzielone na kategorie: połówki, ćwiartki,  oraz mix. Jakość naszych ziaren  spełnia wszystkie wymagania i wskaźniki regulacyjne krajów UE.

Kontrola jakości i pakowanie

Zanim orzechy trafią do opakowań, każda partia podlega szczegółowej kontroli. Stosujemy rygorystyczne standardy obowiązujących w obrocie produktami spożywczymi. Szczelne i opakowanie jest gwarancją utrzymania odpowiedniej jakości na każdym etapie dostawy.

Dostawa

Bezpiecznie zapakowane i opisane orzechy wyruszają w drogę do odbiorców zarówno w Polsce jak i całej Europie. Współpracujemy z firmami na jasnych zasadach, według reguł DAP ‚Incoterms-2010’.

Chcesz nas o coś zapytać? Świetnie!

Napisz nam wiadomość korzystając z poniższego formularza

Zamknij menu